367980

Kollektion: Kids World 2

Designer:

Välj färgställning
2399 SEK / RULLE
-
+
Skickas inom ca 10 vardagar

Kombinera Kids World 2 med

  • Beskrivning

    Denna sagolika fototapet förvandlar väggen till ett förtrollat kungarike. I mjuka akvarelltoner av ljusrosa, lavendel och beige reser sig ett praktfullt slott med torn, flaggor och små fönster som glimmar i det dova ljuset. Framför slottet står en vacker prinsessa i gnistrande klänning tillsammans med en vilande enhörning med gyllene horn och silverrosa man. Perfekt för barnrummet där drömmar om sagor, mod och magi får ta plats. Fototapeten består av 3 våder med det totala måttet 159 cm (bred) x 280 cm (hög) och är ej repeterbar.

  • Specifikationer
    Kollektion: Kids World 2
    Bredd: 1.59 meter
    Artikelnummer: 367980
    Mönsterpassning: Rak
    Textur/Yta: Matt
    Längd: 2.8 meter
  • Frakt & returer

    Beställer du en vardag innan kl 15.00 skickas tapeterna vanligtvis samma dag.

    Din beställning hämtar du hos din närmsta färgfackhandel. Dessa ombud är också våra återförsäljare och har därför bred kunskap inom området tapet. De kan hjälpa dig och besvara frågor och även se till att du har allt du behöver för att du ska få möjlighet att nå ett så bra resultat som möjligt.

    Läs returvillkor HÄR.

Snabb frakt Snabb frakt
Klarna - betala senare Klarna - betala senare
Svenskt hantverk Svenskt hantverk

Tapetkalkylator

Det ska vara roligt och enkelt med tapet, därför har vi tagit fram en tapetkalkylator där du snabbt kan räkna ut hur många tapetrullar du behöver när du tapetserar. Kalkylatorn kan tyvärr inte ta hänsyn till hur just dina väggar ser utan räknar med hela väggar som inte har fönster, dörrar eller liknande. Resultatet blir därför en uppskattning.
cm tum
cm tum
cm tum
cm tum

Samtidigt räknar vi med att man skär bort så lite som möjligt av tapeten mot tak/golv och eventuella lister. Känner du dig osäker på hur mycket tapet du behöver? Kontakta din närmsta återförsäljare så hjälper de dig. De är proffs på tapet och kommer se till att du får hem rätt antal rullar, och de kan också svara på fler eventuella frågor. Tips: Spara överbliven tapet för t.ex. pyssel eller paketinslagning !